czwartek, 28 października 2010

Zapis na GPW złożony; Ulica dopisała; debiut dziewiątego.

Wczoraj w ostatnich godzinach zapisów zapisałem się na 37 sztuk papiera po 43 złocisze... Razem niecałe 1600 złotych. Otwieram dziś główną Pudelka Biznesu...

I mamy news dnia: 323k osób zapisało się na GPW. W ostatnie dni ludzie nie składali już nawet pełnych zapisów. Woleli podzieli 4 kawałki na kilka słupów by mieć pewność że dostaną to co chcą. Jednak średni zapis wynosił 95 sztuk. Według pudelka redukcja może wynieść nawet 75%.

Dla pocieszenia warto przypomnieć że nie jest tak źle. Na Bank Śląski w zamierzchłych czasach, których najstarsi Indianie nie pamiętają zapisało się 800 tys. ludzi. Wtedy zapisywały się całe klasy szkolne, całe oddziały wojska, a słupowatych kolejkowiczów pod biura maklerskie podobno wozili autokarami :)

FUCK YEA. Przy redukcji 75% każdy dostanie max 25 sztuk papiera czyli za 1075zł. Przy dziesięcioprocentowym odpale oznacza to zysk w wysokości 100zł.

Mój plan polega na wywaleniu na openie (ewentualnie przy występie Sobola i Grada o 10-tej lub na zamknięciu) jeśli będzie więcej niż dziesięcioprocentowa przebitka. Jeśli nie będzie postawię stop-lossa i będę kisić akcje na dłużej tak jak to robiłem z Tauronem.

Debiut rzekomo 9 listopada.

12 komentarzy:

 1. Żałuję, że nie pomyślałem o tej redukcji i złożyłem zlecenie na 100 akcji co było nierealne. Teraz kisze te 4300 na eMaklerze a tak by sobie te 2-3k nadal "pracowało" na na lokacie jednodniowej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy będzie wiadomo ile dostanie się akcji GPW i maklerzy zwrócą nadpłatę i część prowizji?

  OdpowiedzUsuń
 3. Sokomaniak - tydzień poczekasz, przydział akcji 5 listopada.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie z serii głupich. Złożyłem zapis na 100 szt akcji GPW. To mój pierwszy raz z giełdą więc nie wiem dokładnie z czym to się je. Mój plan to realizacja 10% zysku, o ile taki nastąpi. Jeśli będzie spadek spróbuje dokupić 25 szt za max 42. Tylko jak ustawić zlecenie? Czekać na rozwój wypadków i przy wzroście dawać sprzedaż PKC, czy może od razu Sprzedaż z limitem ceny powiedzmy 47,4 ???
  Będę wdzięczny za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja dałem się wkręcić szał na akcje Tauronu. Niestety obiecany zysk był przesadzony. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać na lepszy wzrost wartości akcji. Pieniądze nie lubią spać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że ma nowych wpisów. Mam nadzieję, że coś się jeszcze pojawi.
  Zapraszam również na mojego bloga:
  http://blog.bestdomena.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. rynek dopisał i dał zarobić SP się cieszy akcjonariusze się cieszą wszyscy ą zadowoleni :) a potem jeszcze jedna perełka w postaci PZU która również dała łądnie zarobić czyli na rynku pierwotnym też można zarabiać

  OdpowiedzUsuń
 8. czy istnieje mozliwosc wymiany linkow. moj adres rafal.glodek@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. No o tyle lokaty jednodniowe są fajne, że opodatkowania (często nie ma)albo są minimalne. Plus - rynek pozwolił zyskać :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo interesujące... pewnie się skuszę i zainwestuję w ten debiut.

  OdpowiedzUsuń
 11. Szkoda, że blog nie jest aktualizowany.

  OdpowiedzUsuń
 12. Hej! Nie chciał byś kontynuować bloga? Piszesz bardzo ciekawie, szkoda że już od tak dawna nie ma żadnych nowych postów. A na pewno dużo rzeczy się dzieje ;) Wystarczy spojrzeć na Wrocław Mennica Wrocławska daje fajne alternatywy dla giełdy i lokat :D

  OdpowiedzUsuń