wtorek, 5 października 2010

Podsumowanie miesiąca: wrzesień 2010

Po sierpniu nie było podsumowania, ale teraz wrześniowe jest. Wtedy nie było a teraz jest. Po prostu na początku września nie było mi podrodze podliczyć wszystko na początku miesiaca, a po jakimś czasie to już nie było sensu liczyć bo początek miesiąca oddalił się zbyt bardzo.

Co powiem o wrześniu? Wrzesień na rynku był udanym miesiacem, o swoich ruchach wspominam poniżej. Generalnie decyzja na październik jest taka że szykuje się na debiut GPW...

Dziękuję jednemu dowcipnisiowi, który przysłał mi 20 groszy dotacji przelewem o tytule "no masz na ten bioton"...Budowa kapitału:
 • Etap 1: 72% z 10k
 • Etap 2: 7,2% ze 100k
 • Etap 3: 0.72% z miliona

Portfel:
 • 40% - k.o./akcje - wywaliłem w końcu taurona, cieszę się z zyskiem kilkunastoprocentowym zyskiem :) cieszę się też z odsetek obligacyjki ganta, Mam teraz gotówkę i szykuje się na debiut GPW.
 • 36% - fundusze - tradycyjnie dobrałem akcyjny Skarbca, w luźny i niezobowiązujący sposób rozważam przesiadkę na indeksówkę ipopemy opartą o mWIG40 lub ETF na WIG20.
 • 15% - lokaty - Open Fajans
 • 5% - Social Lending -  nuda, choć ostatnio lekki przestój z powodu zmieniejszenia liczby ciekawych aukcji
 • 4% - złoto fizyczne - jak w lipcu, 2,5g


Polecam wszystkie blogi z blogrolla po prawej oraz tradycyjnie zapraszam do wymiany linków.

10 komentarzy:

 1. Gratuluję sukcesywnego powiększania portfela. Ja również niedawno zacząłem prowadzić bloga o moich finansach dlatego nie ukrywam, że przydało by mi się wsparcie i z chęcią wymienię się linkami! ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. Tomek - link? mówisz masz... jeszcze jakiś czas temu nie wierzyłbym że tak łatwo jest powiększać kapitał co miesiąc o 500zł...

  Cashflow88 - no bo niby nic się nie działo ale wszystko daje powody do radości i możliwość wyciagania doświadczeń i wniosków na przyszłość

  zniechęcony - poczucie humoru ponad wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej piszę do Ciebie, ponieważ zaglądam tutaj często i dlatego zapraszam Cię na http://portfele-inwestorow.blogspot.com/ chcesz wziąć udział w projekcie?
  Jeśli tak to pomóż Mi stworzyć listę mailingową, która będzie bardzo pomocna w kontakcie z Wami w tym celu napisz na moja pocztę palacz.dominik@gmail.com ja sobie zapiszę wszystkich chętnych i niedługo podam dalsze informacje dotyczące RANKINGU. Serdecznie pozdrawiam Cashflow88

  Sorka, że tak w komentarzu tak jest najwidoczniej dla wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 4. Adam W, wybacz, że piszę tutaj, ale zależy mi na kontakcie z Tobą, a nie mogę znaleźc do Ciebie maila. Mógłbyś do mnie napisać na lukaszfroch7@o2.pl ? Dziękuję i bardzo proszę o kontakt. Pozdrawiam.

  Łukasz Froch
  pigulka-sukcesu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Cashflow, Anonimowy - maile poszły

  OdpowiedzUsuń
 6. Zredukowałbym w portfelu złoto , i wywalił jednostki funduszy przecież samemu też można stracić pieniądze nie musimy ich powierzać innym :) Lokata w open fajans też bym zostawił bo przecież dywersyfikacja musi być :) warto zainteresować sie ETEfami i new connect możę jakieś krótkie pozycje na wig i kghm ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Inwestor - złoto niech se leży bo mam go mało. jednostki funduszy (nie straciłem na nich :P ) tak jak napisałem w poście zamierzam wymienić na ETFW20L. Na NC i futy póki co nie zaglądam bo uwazam żę mój portfel jest póki co zbyt mały na te zabawki.

  Plan na ten miesiąc to zapis na IPO GPW.

  OdpowiedzUsuń
 8. 20 groszy - niezła dotacja. Z pewnością przełomowa będzie dla Twoich planów :)

  OdpowiedzUsuń