wtorek, 16 lutego 2010

Co zamiast wpłatomatu?

O wpłatomatach mBanku już kiedyś pisałem. Wtedy z okazji składania reklamacji, dziś bez powodu bo jak dotąd wszystko przebiega bez zarzutu. Od ostatniego czasu zmieniło się tyle, że sieć wpłatomatów mBanku i Multibanku jest już całkowicie połączona i klienci obydwu banków nie muszą się zastanawiać z których mogą korzystać. Jest ich ponad 200 sztuk.

(autor: http://www.flickr.com/photos/rainforest_harley/)

A co jak ktoś ktoś nie chce lub nie umie bawić się wpłatomatem, boi się go używać lub po prostu nie ma go w pobliżu? Jest kilka możliwości:
 • wpłata na konto w innym banku i przelanie do mBanku - rozwiązanie docenią na pewno posiadacze kont w Aliorze, Eurobanku i paru innych bankach gdzie możliwe jest założenie darmowego konta z darmową obsługą kasową i darmowymi przelewami internetowymi.- koszt od 0zł - czas trwania: 1 dzień
 • wpłata u znajomego - jeśli mamy znajomego możemy dać mu gotówkę w zamian za przelanie kasy na konto. Ten pomysł jest trochę naciągany, bo znajomy może nie chcieć gotówki, mieć puste konto, nie mieć konta z darmowymi przelewami lub zażądać prowizję w formie browara.- koszt od 0zł - czas trwania: nawet kilka minut
 • wpłata na poczcie -  rozwiązanie stosowane od lat przez nasze babki, poczta jest w każdej pipidówie oferując usługi pocztowe, rajstopy i nie tylko. Aby wpłacić wystarczy wypełnić bankiecik i odstać swoje.  - Koszt od 2,50zł (dla kwot do 1000zł) - czas trwania: 1 dzień
 • wpłata w Żabce - nowe rozwiązanie, które mBank wraz z Żabką właśnie wprowadził do swojej oferty. Obecnie można przy okazji przepłacania za zakupy lub specjalnie przychodząc dokonywać wpłat na swoje konto w każdej z 2000 Żabek. Żabki mają właściwość podobną do Poczty, mianowicie występują w wielu dziurach. Aby korzystać z tej zabawy trzeba wypełnić formularz i dostać Kartę Identyfikacji Klienta. Potem z tą kartą można do woli wpłacać we wszystkich Żabkach. Nie jest to jednak bezpłatne... - Koszt 1zł (dla kwot do 2000zł) - czas trwania: 3 dni
Osobiście póki co nadal korzystam z wpłatomatów Multibanku, bo inne sporty są zbyt absorbujące lub drogie.

Jutro późnym wieczorem opublikuje się wpis opisujący przerażające pismo z banku, który ktoś podrzucił mi do wczoraj do oceny.

Przypominam też, że dziś rzekomo kończy się promocja z Lokatą Optymalną, jutro dowiemy się czy przedłużą, czy zmienią oprocentowanie. Jeśli ktoś chce założyć - przypominam myk z zaokrąglaniem i  najbardziej optymalną kwotę - 549.12zł.

3 komentarze:

 1. Dobrze wiedzieć o tym "myku" z Żabką. A lokata w OF to już któryś raz kończą tę promocję:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze wiedzieć, choć pewnie tak jak napisałem nie skorzytsam z tej usługi. Mbank nawiązuję współpracę z podmiotami, które zbudowały już dużą sieć naziemnych punktów. Wpis powstał nie jako rekomendacja żabki tylko wspomnienie faktu nawiązania przez nich współpracy co może w jakimś sensie wyznaczać kierunek rozwoju mbanku.
  Np. w stanach zjednoczonych bezprowizyjne bankomato-wpłatomaty na stacjach benzynowych nie są czymś nadzwyczajnym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Droga ta usługa mBank i wątpię czy się przyjmie. Może w mniejszych miejscowościach, chociaż z doświadczenia wiem, że ludzie tam mieszkający, nie są skorzy do płacenia prowizji.

  Pozdr.

  OdpowiedzUsuń